Refleksologia stóp

akupresura-2

Refleksologia
Stopa ludzka posiada 7200 zakończeń nerwowych, dzięki czemu znacznie polepsza się samopoczucie po zabiegu refleksologii stóp. Zakończenia nerwowe w stopie są połączone z systemem nerwowym, z mózgiem i wszystkimi innymi częściami naszego ciała. Dlatego poprzez ich odpowiednie stymulowanie można odzyskać równowagę duchową i zdrowie.
Ludzkie ciało to doskonale zbalansowana i współpracująca maszyneria, gdzie wszystko pracuje razem dla dobra całości. Taki stan doskonałości, porządku z zachowaniem równowagi w systemie gruczołów, narządów i przemian chemicznych nazywa się homeostaza. Refleksologia jest bardzo pomocna w jego osiągnięciu.

Refleksologia jest wyjątkową metodą używania kciuka i innych palców w celu oddziaływania na refleksy znajdujące się na stopach. Podczas zabiegu opracowujemy całą stopę, aby poruszyć i pobudzić do działania wszystkie funkcje organizm. U zdrowej osoby zabieg na stopach nie stanowi żadnego problemu, natomiast u osób z różnymi dolegliwościami znajdą się rejony bolesne, które są sygnałem o występowaniu problemu. Korzystanie z zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie do balansu biologicznego, poprawienie krążenia krwi, pomoc w odblokowaniu impulsów nerwowych oraz obniżanie stresu i napięcia nerwowego. Wielkim plusem tej metody jest bezinwazyjność i brak skutków ubocznych oraz fakt, że jest ona uniwersalna i może być stosowana w każdych warunkach.

Related Articles

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *